Kreeka kuninga kiri riigivanemale.

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lühiandmed
Pealkiri: Kreeka kuninga kiri riigivanemale.
Alapealkiri: Kuningas Georg 2. soovid Eesti rahva heakäekäiguks
Ilmumisaasta: 1936
Allikas: Uus Eesti, 1. jaanuar 1936, nr. 1, lk. 1.

Kreeka kuningas Georg II, kes äsja astus uuesti Kreeka troonile, on saatnud riigivanem K. Pätsile isikliku kirja. Selles teatab kuningas, et ta on rahva poolt ühel häälel kutsutud täitma uuesti oma kuninglikke ülesandeid. Edasi seisab kirjas:

“Leidsin, et see on minu kohus vastata rahva kutsumisele uuesti troonile asumisega. See troonileasumise sündmus toimus mulle väga meeldival ja Kreekale paljutõotavail asjaoludel. Loodan täita võivat enda soovi, mis seisab töötamises minu rahva heakäekäiguks. Olen samuti veendunud, et Teie Ekstsellents jagate minu rõõmu selle sündmuse puhul ja ei keela mulle oma kallist sõprust minu kuninglikkude ülesannete väärikal täitmisel.

Teie Ekstsellents võite olla veendunud selles, et mis puutub minusse, siis oleksin väga õnnelik, luues meie vahel häid sidemeid ja korraldades neid, mis nii õnnelikult juba olemas meie kahe maa vahel.” Lõpuks kuningas väljendab soove riigivanema õnneks ja Eesti rahva heakäekäiguks.

Riigivanem K. Päts vastas Kreeka kuningale

samuti isikliku kirjaga, milles õnnitleb kuningat uuesti troonile astumise ja kuninglikkude ülesannete täitmisele asumise puhul.

Edasi tähendab riigivanem:

“Teie Majesteet on näinud selles sündmuses võimalust luua paremaid suhteid meie vahel ja kinnitada neid sõprussidemeid, mis nii õnnelikult püsivad meie kahe maa vahel. Sarnase mõtte tähtsus seisab mulle liig lähedal, et mitte vastata samade tundmustega Teie Majesteedile. Palun uskuda, et kõik minu püüded seisavad selles, et hoida alal neid häid suhteid meie kahe maa vahel, mis mulle nii väärtuslikud.”

Lõpuks palub riigivanem võtta kuningat vastu tema südamlikke soove Kreeka kuninga ja rahva heaks käekäiguks.