Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/152

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
135
lamba lihhast.

Pipra, ja solaga, et se jääb tummiks, siis woib sedda üllesanda. Siin sees sünnib ka Korintid prukida, ja kes tahhab, woib ka nattoke Ädikast senna jure wallada. Wahhest pannakse ka maksa kopsude sekka, agga se ei anna mitte head maggo. Se agga sünnib wägga hästi, kui sedda lihha, mis pea ümber on, senna sekka pannakse. Kopso-Moosi wassika kopsust saab ka seddasamma wisi tehtud.


170. Kopso-Moos rösa pimaga. (Lungmoos mit süßer Milch.)

Kui talle kopsud on keedetud, siis hakki neid hästi penikesseks, ja lasse neid läbbi keeta nattokesse woi, penikesseks hakkitud sibbula, ning Petersilli-lehtega. Kalla rööska pima senna peäle, ja lasse keeta nattokesse Muskatplomi, riwi-leiwa, ja solaga. Kui peab üllesantama, siis te sedda tummiks 2 ehk 3 munna-koldsega, ja walla ka üks klaas jodawat wina senna jure.


171. Murklid talle kopsust. (Murcheln von Lammslungen.)

Kui sul üks parrajas suur talle-kops on, mis keedetakse, puhtaks harritakse ning penikesseks hakkitakse, siis wotta Piprat, sola, riwitud Muskati, 3 munna, üks peo täis riwi-leiba, mis woi sees on nattoke prunitud, ja nattoke Petersilli-lehti, mis ka woi sees on läbbi keedetud, ja segga keik sedda kopsoga hästi ärra. Te käed nisso jahho sees jahhoseks, ja hakka nüüd sest,

mis
J 4