Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/320

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
303
kalla road.

ga kui need Karrusid mis Numr. 389 öppetati tuwima. Wotta keik sissekonnad seest wälja, pesse sedda kalla hästi puhtaks, ja kerwi tedda ärra; neidsinnatsi kingseppi woib ka seddasamma wisi keeta, kui sissetehtud Angriast, ja külmalt Ädikaga süa. Siis naad ka heaks lähtwad, sest se on üks wägga raswanne kalla.


391. Kuida Angriast peab kuiwatama. (Aala zu trocknen.)

Leika need Angriad seljast löhki, sola ja kuiwata neid nisammoti kui haugi, panne agga nattoke ennam sola peäle, ja kaapi ning pesse neid hästi puhtaks, enne kui sa leikad neid löhki, ja siis jäwad naad 2 ööd ja 2 päwa sola sees seisma. Kui tahhad prukida, siis leika neid parrajaiks tükkiks katki, kerwi neid ärra lihha-pool küljest, ja prae neid röösti peäl, ja siis süakse neid Ädikaga.


392. Kuida Angriast peab sissesolama. (Aale einzusalzen.)

Leika need Angriad köhhust löhki, wotta sissekonnad seest wälja, pesse neid hästi, ja lasse siis sedda wet hästi peält ärrajoosta. Hööru neid seest ja wäljaspoolt penikesse solaga, ja panne neid solaga kordamissi ühhe werrendali sisse, pööra seljad allaspiddi ja katsu, et naad hästi tihti sawad sissepandud. Panne pärrast üks pohhi kiwwiga peäle, et need hästi kinni wajuwad. Kui need 3 ehk 4 päwa on seisnud, siis wata järrele, kas se sool-wessi punnaseks läinud, wotta siis need kallad riista seest wälja, kalla sedda soolwet ärra,

ja