Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/415

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
398
Keiksuggused

wotta need nartsud peält ärra, ja panne ounad wisi pärrast waagna peäle ülles. Siis peab sul nisuggune jodawa wina-Soost ollema, kui Rossina-Puddingi jures öppetakse teggema, walla sedda ülle, ja ripputa nattoke Kannelit peäle.


532. Kastanid pradida. (Castanien zu braten.)

Leika üks rist Kastanide sisse, selle terrewa otsa peäl, panne neid siis pankoki panno sisse, mis mitte raswane ep olle, ja prae neid tassa tulle peäl. Agga liguta ühte puhko wispliga ümber, mis wahhest nödra ölle ehk wee sisse kastetakse. Kui on praetud, siis anna neid murtud Salwetti sees ülles, ja siis süakse neid wärske woiga.


533. Wüllitud Porganid. (Gefüllte Porkanen.)

Wotta suuri Porganid, pesse neid hästi puhtaks, keeda wee sees tümmaks, kori kännaste, leika neid pitkiti löhki, ja kaewa keik sisso igga pool-Porgani seest wälja, hoia agga, et naad ei lähhä katki. Panne sedda Porgani-lihha, mis sa seest wäljawotsid Kastrulli sisse, mulju pu-lussikaga hästi penikesseks, ja segga sedda nattokesse penikesseks tougatud maggusa Mandli, 3 ehk 4 wihha Mandli, 2 ehk 3 kowwaks keedetud munna rebbo, ühhe ehk kahhe lussika täie sullatud woi, ja riwitud Sukroga ärra. Lasse sedda tassase tulle peäl hiljokeste keeta, et se Porgani-lihha hästi katki lähhäb, ja keetes liguta sedda pu-lus-

sikaga