Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/471

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
454
Keiksuggused

Sawad Porganid keenud, siis kalla neid panno seest wälja, panne agga tük woid ja nattoke nisso jahho selle tühja panno sisse; kui se on nattoke läbbi keenud, siis panne need Porganid omma Soostiga senna jure, liguta hästi ümber, ja panne sola mao järrel sisse. Kui sa tahhad üllesanda, siis panne need Murklid ka senna sisse, ja te sedda Soosti 2 ehk 3 munna rebboga tummiks. Kes tahhab, woib needsinnatsed Porganid kortlettide ehk lihha-kokidega wäljaehhitada. Neid sünnib ka praetud wassika ehk talle rinna tarwis prukida.


622. Petersilli lehti kuiwatada. (Petersilje zu trocknen.)

Se-u need Petersilli lehhed kimpo kinni, panne üks wähhike tük woid wee sisse, ja kui se keeb, siis kasta need kimpokessed senna sisse. Ripputa neid siis paela peäl ühhe soja ahjo ümber ülles. Kui kuiwaks sawad, siis hoöru neid katki. Warred woib ka hoida, sest need andwad suppide sees head maggo, ja kui wärsket kalla keedetakse, siis need ka on head sissipanna. Seddasamma wisi woib ka Silleri lehti kuiwatada, sest need andwad nasammoti suppide sees head maggo.


623. Silleri wüllida. (Sellerie zu füllen.)

Wotta suuri Silleri juri, kori kauniste ja pesse neid hästi puhtaks. Kaewa neid seest öneks, hoia agga, et ühtegi auko ei pohja peäle, egga äärte sisse ei tulle. Kui naad seest on wäljakaewatud,

siis