Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/530

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsuse tõendamisega on probleeme.
513
Kokid.

maks jäda. Senni keeda hea peo täis katki leigatud Prunellid wee sees, kunni need tümmaks sawad, ja keik wessi saab sissekeenud. Kui keik külmaks on sanud,siis panne need Prunellid, 3 lussika täit sullatud woid, nattoke riwi leiba, Sukrut ja Kannelit senna pima sisse, ja segga keik teine teisega hästi ärra. Wispelda wiimselt 6 munna, panne neid, ikka ümberligutades, senna sekka, ja woia se Worm, ja küpseta sedda ahjo sees ehk piisi peäl, tullega alt ja peält.


699. Sesamma teist wisi. (dito auf eine andere Art.)

Ühhe poole tobi rösa kore ehk pima peäle woetakse 8 munna, agga need munna walged pannakse issiärranis. Wispelda need rebbud ja se koor 2 neppo täie penikesseks hakkitud körwli, nattokessetou ? ud Kanneli, riwitud Sitroni kore, 4 lussika täie ? ukro, ja 3 lussika täie sullatud woiga hästi seg ? minne. Wispelda need munna walged kowwaks ? tuks, ja kui se kook ahjo sisse peab toestetama, siis panne 8 Loti penikesseks tougatud nisso webakkid walgede sekka, ja kalla siis need walged tassa ümberligutades rebbude sisse, ja panne kohhe se taigen Wormi sisse, mis külma woiga on woitud, ja nattoketougatud riwi leiba senna siisse ripputatud.


700. Auna kook. (Aepfelkuchen.)

Kori aune, leika neid wiloka wisi katki, ja keeda neid rohke ossa Sukroga wee sees heaks kowwaks Moosiks. Wotta 14 munna, wispelda rebbud, kunni need paksuks sawad, ja need walged ka, kunni need

kow-
K k