Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/571

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
554
Keiksuggused

jäwad. Panne neid siis keewa klaritud woi sisse, ja keeda neid küpseks. Sissepannes hoia agga, et ühtegi jahho senna sekka ei tulle, sest siis se woi körweb ja ka-utab omma rammo ärra. Panne ni mitto koki hobilt sisse, kui mahhuwad, agga ommeti ärra panne wägga täis, sest et need paisuwad. Sawad need küpseks, siis panne neid halli pehme Pabberi peäle, et se rasw seest ärratommatakse.


761. Klenätid. (Heidnische Kuchen.)

Te se taigen seddasamma wisi, kui seddagi kästi tehha, mis praego öppetati; agga wotta 6 munna rebbo peäle 2 lussika täit rööska koort ehk pima, Sukrut, ja ni paljo head nisso jahho, kui ühhe pehme taigna pärrast tarwis lähhäb, et sedda waewalt woib laua peäl wäljarullida. Panne siis se taigen laua peäle, rulli sedda Taarti rulliga wälja, leika koki rattaga 2 sörme laiusi träämlid, punnu neid kaks ja kaks krantsi wisi kokko, ja keeda neid klaritud woi sees. Kui sa wähhema kulloga tahhad aina sada, siis jätta need munna walged ka senna sekka.


762. Ouna Munkid. (Aepfel-Munken.)

Wotta ühhe korteri rööska pima ja 4 munna, ja wispelda ni paljo jahho senna sekka, et se jääb kui üks tummi witmoos. Wotta siis oune, kori ja leika neid wiloka wisi katki, mulju se seemne südda sörmkübbaraga seest ärra, ja kasta neid taigna sisse. Wotta neid lussikaga seest wälja, nenda et nattoke taignat ka nende jure jääb, ja

panne