Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/61

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
44
Keiksuggused

ühtepuhko, et se kokko ei lähhä. Kui hästi saab ülleskeenud, siis tösta suppi ülles, panne pissokesssd saia würwlid sisse, ripputa Sukrut ja Kanelit peäle, ehk panne sedda Klimpi sisse, mis ka praego öppetakse teggema.


53. Üks Klimp suppide sees prukida. (Ein Klimp in Suppen zu gebrauchen.)

Wotta 2 kammalo täit riwitud maggusat happo rukki leiba, ja prae sedda panno sees woiga pruunkoldseks; wotta korteri ossa rööska koort ehk pima, ja panne se praetud leib senna sisse; panne weel senna jure 5 tükki hästi wispeldud munna, nattoke Sukrut, ja Korintid mis hästi on puhhastud pestud ja linnase riega jälle ärrakuiwatud, ja segga sedda hästi ärra. Märi nüüd Salwetti sullamatta woiga, panne se taigen senna sisse, ja se-u löngaga hästi kinni, panne siis katlasse keewa wee sisse, sola sedda wet nattoke, ja lasse pool teist tundi kanega keeta. Kui annad ülles, siis wotta Salwet ümbert ärra, ja panne se klimp waagna sisse, agga hoia et ühtegi wet ei lähhä senna sisse.


54. Rohhilinne supp. (Grüne Suppe.)

Wotta wie ehk kue suure Salladi pea tarwis üks hea peo täis happo oblikast ja ni samma paljo körwlit, 7 ehk 8 Maltsa lehte, hea peo täis Portulagi lehte, 2 ehk 3 sibbulad, ni suured kui Saksama pehkled, 2 ehk 3 purjo laugud ning

monnin-