Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/613

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
596
Keiksuggused


831. Pistasi piim. (Pistagemilch.)

Keeda poolt topi rööska pima ülles, ja panne katki wa-utud Sukro leibo, Sukrut, ja poole naela koritud ja penikesseks tougatud Pistasid senna sekka. Kui se on keenud, siis te sedda 6 munna rebboga tummiks, keeda weel nattoke, tösta siis tulle peält mahha, ja liguta sedda ümber, kunni se kangem pallawus saab ärrajahtunud. Tösta sedda pärrast waagna peäle, ja kui se külmaks jääb, siis ehhita sedda Pistasittega wälja, mis pallawa wee sees puhtaks on harritud.


832. Soostra marja Pubbert. (Johannisbeeren Bubbert.)

Wotta poole tobi Soostra marja-Sahwti peäle, 6 munna, pool teist Loti penikesseks tougatud nisso webakkid, ja Sukrut mao järrel. Wispelda keik hästi, kalla ühhe höbbe ehk tinna waagna peäle, mis ahjo sisse tulleb panna. Ehk kui sa tahhad, siis katta sedda waagnat kanega kinni, panne siis ühhe keewa wee paja peäle, ja tuld kane peäle. Ni pea kui se kangeks lähhäb, siis wotta tulle peält mahha, ja siis süakse sedda külmalt.


833. Selepubb. (Zelebubb.)

Wotta poolt topi head pakso rööska koort, ja panne penikesseks riwitud Sukrut, ja nattoke wärsket ehk kuiwa Pomerantsi koort senna sisse. Wispelda sedda siis ühte puhko ühhe werendeli

tunni