Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/700

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
683
winad.


962. Wilja maggo wina seest ärrawotta, kui sedda tistilleritakse. (Dem gemeinen Brandwein den Korngeschmack zu benehmen, wenn er distillirt wird.)

Kui need rohhud, misga sa tahhad wina tistillerida, jo wina sees leotud on, siis panne neid winaga Tistilleer katla sisse. Ja kui sul 5 kanno wina on, siis wotta senna jure 3 Loti Wiol juurt, ja 3 Loti penikesseks tougatud wina kiwwid, üks peo täis nori kuse okse, mis okste otsast wälja ajawad, ja üht topi ehk 5 korterit rööska pima; agga ühtegi wet ei pea sa mitte senna sekka wallama. Kui Potpurrii (Potpourri) on, siis wotta ka sest üks peo täis igga kanno peäle, se annab ka head maggo.


963. Oransi wet tistillerida. (Orange wasser zu distilliren.)

Wotta pool teist naela wärskid Oransi öisi, noppi katki, ja touka neid kiwwi Möösri, ehk pu nuiaga ühhe kiwwi waagna sees. Walla üht kanno kaewo wet senna peäle, katta tihti kinni, ja panne sedda ahjo peäle, et ta sojas seisab. Saab se 24 tundi seisnud, siis kalla sedda ühhe pissikesse Tistilleer katla sisse, märi sedda taignaga hästi kinni, ja lasse sedda tassa sütte tulle peäl seista, nenda et ta pipo seest pitka wäljatilkub. Lasse sedda tilkuda, kunni temmal weel Oransi öie maggo on. Panne agga tähhele, et wessi tündri sees ikka külm on. Kui ta pipo seest wälja tilkub, siis

pea