Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/712

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
695
leiwad.

gatud Kannelit ja Sukrut peäle, ja küpseta neid ahjus kiwwide peäle, sest kui neid Pabberi peäl küpsetakse, siis ei sa nemmad ni heaks. Kui ahjust wäljawoetakse, siis pühhi keik tuhka alt ärra, kui naad alles sojad on. Kes tahhab, pango nattoke tougatud Sukrut munade sekka, enne kui naad jahhudega ärraseggatakse.


978. Paksud raua kokid. (Dicke Eisenkuchen.)

Wotta 8 Loti riwitud Sukrut 10 munna rebbo peäle, wispli hästi, kunni ta paksuks lähhäb, panne poolt werendeli Loti Kardemomid, mis penikesseks tougatud, ja kolm werendeli korterit rööska ehk happo koort senna sekka, sötku sedda hea nisso jahhoga ärra, ja panne siis ni suurt tükki wärsket woid kui üks hanne munna senna sisse, pesse agga essite keik sola woi seest ärra. Sötku sedda taignat pu lussikaga hästi, kunni ta lussika küljest annab lahti, ja pärrast wannuta sedda laua peäl ni pisko jahhoga, kui ial sünnib; sedda tümmemaks ta saab, sedda parrem ta on. Te siis sest taignast pissikessi kringlid, ja panne kaks hawalt raua sisse, seäa neid agga keskelt kokko. Wauta rauda hästi kowwaste kinni, ja küpseta need kokid pitkamissi tassase tulle äres. Kes need kokid maggusamaks tahhab tehha, pango ennam Sukrut sisse.


979. Kanneli kokid. (Canelkuchen.)

Wie munna peäle wotta poolt naela penikest soölutud Sukrut, ja wispli sedda ärra, kunni ta paksuks lähhäb. Panne senna jure 2 Loti penikesseks tougatud ja söölutud Kannelit, kolm werendeel

Loti
X x 4