Üleminekuaja valitsemise korraldamise seadus

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lühiandmed
Pealkiri: Üleminekuaja valitsemise korraldamise seadus
Ilmumiskoht: Tallinn
Allikas: Riigi Teataja 1937, 74, 620.
Lühikirjeldus: Jõustunud 10. septembril 1937.

Antud Riigihoidja poolt dekreedina 10. septembril 1937.

I.

§ 1. Üleminekul seniselt Eesti Vabariigi Põhiseaduselt (RT 113/114 – 1920 ja 86 – 1933) Rahvuskogu poolt vastuvõetud Eesti Vabariigi Põhiseadusele tulevad kohaldamisele Valitsemise korraldamise seaduse (RT 5 – 1934) ja muude sellekohaste seaduste eeskirjad, niivõrd kui Rahvuskogu poolt vastuvõetud Üleminekuaja seadusest ja käesolevast seadusest ei järeldu teisiti.

§ 2. Üleminekuajal antavate aktide ja eeskirjade tekstides tarvitatakse Üleminekuaja seaduse (RT 71 – 1937) § 3 kohaselt Riigihoidja ametinimetust. Nende aktide ja eeskirjade tekstides, mis kuuluvad rakendamisele ka pärast Riigivolikogu ja Riiginõukogu kokkuastumist, tarvitatakse Peaministri ülesannete tähendamiseks Peaministri ametinimetust.

§ 3. Rahvusvahelises läbikäimises tõlgitakse Riigihoidja ametinimetusena prantsuse keeles "le Président-Régent de la République d'Estonie", teistes keeltes vastavalt sellele.

§ 4. Põhiseaduse järgi Peaministri võimkonda kuuluvaid Riigihoidja ülesandeid täidab juhtudel, kui Riigihoidja takistatud neid täitmast, Peaministri asetäitja.

§ 5. Vabariigi Valitsuse poolt antavatele aktidele kirjutavad alla Riigihoidja, vastav minister ja Riigisekretär. Kui Riigihoidja selleks takistatud, kirjutab Vabariigi Valitsuse aktidele Riigihoidja asemel alla Peaministri asetäitja.

II.

Käesolev seadus hakkab kehtima avaldamisega.

Tallinnas, 10. septembril 1937.

K. Päts

Riigihoidja.

Joh. Müller

Kohtuminister.


Vaata ka[muuda]

Üleminekuaja seadus