Hollandi saadik esitas volitused

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lühiandmed
Pealkiri: Hollandi saadik esitas volitused.
Allikas: Uus Eesti, 13. detsember 1937, nr. 339, lk. 3.

"Eesti on võitnud kogu haritud maailma austuse ja hollandlaste sümpaatia," tähendas saadik oma kõnes Riigihoidja K. Pätsile.

Täna, esmaspäeval, esitas Hollandi uus saadik van Kattendyke oma volitused Riigihoidja K. Pätsile. See sündis Kadrioru lossis välisminister F. Akeli juuresolekul hariliku pidulikkusega. Saadik sõitis Kadriorgu ratsaeskordi saatel.

Volitste üleandmisel peetud kõnes tähendas saadik:

"Härra Riigihoidja! Mul on au anda Teile üle volikirjad, millega kuninganna, minu armuline valitseja, mind määrab erakorraliseks saadikuks ja täievoliliseks ministriks Teie juurde. Valitsuse ja Eesti rahva kindel ülesastumine rasketel aegadel peale iseseisvuse saavutamist on neile toonud terve tsiviliseeritud maailma austuse ja kõigi minu kaasmaalaste sümpaatia. See olukord kergendab minu ülesannet ja ma kinitan Teile, härra Riigihoidja, et kõigi minu pingutuste sihiks on kahe riigi vahel valitsevate heade suhete arendamine. Selles mõttes julgen loota Teie, härra Riigihoidja, ja Teie kaastööliste abile ja toetusele."

Riigihoidja K. Päts oma vastuses tähendas, et ta on liigutatud saadiku sõbralikkudest avaldustest Eesti rahva ja Valitsuse püüete kohta. Riigihoidja kinnitas, et kõik tema püüded on samuti suunatud heade suhete alalhoidmisele ning Eestit ja Hollandit juba ühendavate sõprussidemete kõvendamisele.