Itaalia saadik esitas volitused

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lühiandmed
Pealkiri: Itaalia saadik esitas volitused.
Allikas: Uus Eesti, 24. oktoober 1935, nr. 37, lk. 5.

Rõhutas oma kõnes Eesti-Itaalia vahelist südamlikku vahekorda.

Neljapäeval [24. oktoobril 1935] kell 12 päeval esitas uus Itaalia saadik V. Cicconardi temale Itaalia kuninga Viktor Emanueli poolt kaasaantud volikirjad riigivanem K. Pätsile. See sündis hariliku piduliku tseremooniaga välisministri J. Seljamaa j. t. juuresolekul Kadrioru lossis. Itaalia saadik sõitis S. Pärnu maanteelt, kus asub Itaalia saatkond, Kadrioru lossi ja sealt tagasi läbi linna ratsaeskordi saatel. Lossiesisel tervitati teda piduliku marsiga ja aukompanii paraadiga.

Volikirjade üleandmisel riigivanem K. Pätsile sõnas saadik:

”Itaalia saadab oma kõige otsekohesemate soovidega Eesti riigijuhi ja vabariigi valitsuse tarka ja selgeltnägevat tegevust Eesti rahva heaolu ja edu saavutamiseks.

Itaalial on ikka olnud elava sümpaatia tunded Eesti rahva vastu ja ta on ikka pidanud tema valitsusega südamlikku vahekorda. Fashistlik valitsus soovib, et see vahekord muutuks veel tihedamaks, arvates, et seega mõlemad riigid aitaksid kaasa rahu alalhoidmiseks Euroopas ja ühisele püüdele, jõuda peale viimaste aastate kriisi uuele jõukuse ajajärgule.”

Saadiku kõnele vastas riigivanem K. Päts:

”Olles elavalt liigutatud soovidest, mis Teie mulle väljendasite Itaalia nimel, palun Teid uskuda, et Eesti valitsus ja rahvas on ikka kõrgelt hinnanud suure Itaalia rahva püüdeid ja saavutisi inimkonna kultuuri ja heakäekäigu edasiarendamisel.

Teie Ekstsellents on nüüdsama heaks arvanud alla kriipsutada meie maidd ühendavaid elava sümpaatia ja südamlikkuse sidemeid ning mulle kinnitada Itaalia valitsuse soovi neid edasi arendada. Teie võite olla kindel, et Eesti valitsus on täidetud samadest soovidest, ning võite uskuda, et kõik minu ja vabariigi valitsuse püüded on juhitud nende sidemete tihendamiseks.”