Jaapani keisri kiri riigivanemale

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lühiandmed
Pealkiri: Jaapani keisri kiri riigivanemale
Valmimisaasta: 1935
Ilmumisaasta: 1935
Allikas: Uus Eesti nr. 97. 23. detsembril 1935. Lk. 6.

Riigivanem K. Pätsile saabus Jaapani keisrilt Hirohitolt jaapanikeelne kiri ühes ingliskeelse tõlkega. See kiri on läkitatud Tallinna äritegelase V. Puhki Jaapani aukonsuliks nimetamise puhul Eestisse.

Kiri kõlab järgmiselt:

Hirohito,

Taeva armul Jaapani keiser, asetatud troonile, mis igavesest ajast kuulub samale dünastiale. Olgu tervitatud kõik, kes näevad neid ridu!

Olles tunnetanud vajadust saata konsulaaragenti Tallinna (Eesti Vabariiki) ja olles veendunud härra Voldemar Puhki intelligentsis, innus ja lojaalsuses, oleme ta nimetanud meie aukonsuliks Tallinna, ja meie oleme teinud temale ülesandeks täita kõik kohustused kooskõlas keiserriigi seaduste ja määrustega. Meie käseme oma alamaid tunnistada tema konsulaarset autoriteeti ja respekteerida kõike, mida ta teeb seaduspäraselt temale usaldatud kohuste täitmisel. Meie palume tema Ekstsellentsi Eesti vabariigi Presidenti tunnistada härra Voldemar Puhki Jaapani keiserriigi aukonsuliks Tallinnas ja temale anda kõigi vastavate kohalike võimude poolt vajalikku abi ja protektsiooni tema ülesannete täitmisel ja temale lasta osaks saada kõik need austused ja privileegid, mis on konsulitele ette nähtud.

Meie oleme sellele paberile kirjutanud alla ja tõendanud seda keiserriigi pitsatiga Hayamas, Showa kümnenda aasta üheksanda kuu kuuendal päeval, mis vastab aastale kaks tuhat viissada üheksakümmendviis keiser Jimmu troonile astumisest.

Alla kirjutanud: Hirohito.

Teiseks alla kirjutanud: Koki Hirota, välisminister.