Kaja/1925/07/02/Kuues õnnetus sõjawäe lennuwäljal

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lühiandmed
Pealkiri: Kuues õnnetus sõjaväe lennuväljal.
Ilmumisaasta: 1925
Ilmumiskoht: Kaja
Allikas: Kaja, 2. juuli 1925, nr. 161, lk. 3.
Pilt

Lennuk puruks kukkunud, veltveebel Päev surma saanud, motoristil kerged vigastused.[muuda]

Meie lennuväge on tabanud jälle raske õnnetus, tänavu arvuliselt kuues. Eilaste harilikkude harjutuslendude ajal Lasnamäe aerodroomil kukkus üks sõjaväelennukitest alla ja purunes. Lennukiga viibisid õhus lennuväe veltveebel Päev ja motorist Trikkel. Päev toodi lennuki rusude alt välja meelemärkuseta olekus raskelt vigastatuna, kuna Trikkel kukkumisel oli saanud kergemaid haavu. Mõlemad toimetati sõjaväe haigemajja. Nii lühike teade lennuväljalt.

Õnnetuse kohta kuuleme veel lähemalt: Õnnetus juhtus kell 1.15 minutit. Päev ja Trikkel olid juba tükk aega õhus viibinud. Alt nähti, et lennuk aerodroomi poole tagasi pöörates püüab maanduda. Maandumise asemel kukkus lennuk kiirelt alla "Aeronauti" bensiinikeldri lähedale. Lennuk purunes.

Motorist Trikkel, kes vähemate vigastustega pääsis, ja meelemärkust ei kaotanud, võis seletada, et õnnetus oli juhtunud mootori rikkimineku tõttu. Lennuk viibis sel saatuslikul silmapilgul aerodroomist pisut eemal. Tehti pöörang, et aerodroomile tagasi tulla. Kuid pööramise juures kaotas lennuk tarviliku kiiruse. Aparaadi allakukkumine sai paratamatuks.

Motorist Trikkeli vigastused on kerged, kergemad haavad peas ja põrutus selgroos. Ta võib peagi haigemajast välja tulla.

Veltveebel Päeval oli murdunud parem jalg, pahemal jalal oli katki kederluu. Peas ja pealuus olid rasked haavad. Ta ei tulnudki meelemärkusele ja heitis peale lõunat hinge.

Veltveebel Päev oli sama lendur, keda 1. dets. mässu ajal lennuväe "ülevõtja" terrorist Robach sundis ennast aeroplaanil üle piiri toimetama. Lendur Päev maandus aga enne piiri, päästis aparaadi ja võimaldas tabada Robachi.

Teda peeti üheks paremaks lenduriks meie lennuväes.