Kaja/1933/01/28/Wallasekretäri abiline tühjendas wallawanema rahalaeka

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lühiandmed
Pealkiri: Vallasekretäri abiline tühjendas vallavanema rahalaeka.
Allikas: Kaja, 28. jaanuar 1933, nr. 24, lk. 3.
Pilt
Kaja 1934.svg

Leisi vallamajas kõrvaldati valla raha.[muuda]

Kuresaares, 27. jaan. Täna toodi Kuresaare arestimajja Leisi vallasekretäri abiline Nikolai Krumm, keda süüdistatakse selles, et ta vallavanema taskust üle löönud suurema summa valla raha ja sekretäri laekast mitmel puhul vähemaid rahasumme kõrvaldanud.

25. jaan. teatas Leisi vallavanem Feodor Raaper Leisi konstaablile, et temalt on neil päevil varastatud 320 krooni valla raha. Viimase paari aasta jooksul on temalt vähemate summade näol peale selle veel üle löödud 170 kr., mille ta omast taskust vallakassasse ära tasunud.

Juurdlus selgitas, et rahavaras asus otse vallamaja kantseleis sekretäri abilise, 18-aastase nooremehe Nikolai Krummi näol, pärit Leisi vallast Olga külast. Krumm oli vallavanema laekast kantseleis kõrvaldanud 320 krooni. 180 krooni varastatud rahast saadi kätte aresti kambrist, kuhu Krumm selle oli peitnud. Krummi juurest leiti ka revolver, mille pidamiseks Krummil luba puudus.

Krumm tunnistas, et ta möödunud aasta dets. kuus leidnud kantseleis, vallavanema laua alt 95 krooni, millise summa omale võtnud.

Vallasekretär P. Toop seletas, et tal läinud mitmel puhul raha kaduma 10—20 krooni kaupa. Arvatavasti lõi Krumm ka selle raha üle.