Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/322

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
305
kalla road.

sa ülles annad, siis te sedda holega, et temma omma wormitud näule jääb. Kes tahhab, wötko nahka peält ärra, ehk leikago tedda parrajaks tükkiks katki.


394. Angriast sissetehha. (Aale einzulegen.)

Kui sa sissekonnad olled seest wäljawotnud, siis leika se angrias parrajaks tükkiks katki, ja panne sedda külma wee sisse monninga terwe Pipra iwwa, sola, ja nattokesse Tilliga. Lasse sedda sellega keeta, kunni se tümmaks saab, ja panne sedda siis waagna peäle jahtuma. Kui nüüd se kalla omma weega külmaks on sanud, siis panne sedda ühhe kruusi sisse, walla nattoke Ädikast wee sekka, ja walla sedda ärraseggatud wet ühtlase nende rohhudega kalla ülle. Angrial on ikka parrem maggo, kui se nahk peäle jääb, kes agga sedda ei tahha, wötko sedda peält ärra.


395. Angriast pradida. (Aal zu braten.)

Pesse angriast wägga hästi, kuiwata siis linnase riega, ja leika tedda köhhust löhki, ning wotta se selja roo illusaste seest wälja, nenda et ühtegi lihha senna külge ei jä. Ripputa penikest sola lihha-külje peäle, ja lasse sedda üks rohke tund seista. Lopputa siis wägga hästi, ja panne selle teise poole peäle monningad pestud Salwii lehhed, penikesseks hakkitud sibbulat, Piprat, Ingwäri, ja monningad Pomerantsi kore ning Ansjowissi träämlid; panne siis se teine pool senna peäle, ja se-u sedda jämmeda löngaga kinni, et

tem-
U