Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/348

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
331
kalla road.

kalla senna peäle. Seddasinnast kalla woib ka Ädikaga ilma Soostita süa. Suitsetud reimed sawad seddasamma wisi praetud, ja neid antakse ilma Soostita ülles.


437. Tasko-wähhid walmistada. (Taschenkrebse zuzubereiten.)

Murra need wähhid katki, agga lasse need suured kored terweks jäda, ja wotta keik jallad ärra. Wotta siis keik lihha raswa ja marjaga tükkis seest wälja, wauta sedda pu lussikaga katki, ning segga sedda ärra riwi-leiwa, sullatud woi, nattokesse jodawa wina, Pipra, ja nattokesse Muskatplomiga. Wülli seddasinnast rooga nende suure koorte sisse, ja lasse need wähhid pankoki pannode sees ahjus küpseda, kunni naad pruun-koldseks sawab. Neid sünnib ka sütte tullega alt ja peält piisi peäl küpsetada. Panne tähhele, et need wähhid essite peawad solase wee sees ülleskuppatud sama.


438. Wähhid rösa pima sees tuwitud. (Gestubte Kräbse in süßer Milch.)

Kuppata wähhid ülles, ja harri neid sedda wisi puhtaks: wotta se suur peälminne koor peält ärra, leika sabbade peält üks penike trämel koort ka ärra, ja wotta sedda soolt, mis seäl sees on, seest ärra, ja leika need pissikessed jallad ka kummagist küljest ärra. Leika need sörra otsad ärra, ja wotta kored sörrade peält ärra, panne agga tähhele, et se lihha peab terwelt jäma. Sullata siis

woid