Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/419

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
402
Keiksuggused

ni need tümmaks sawad. Kui se teine wessi sedda Peti massgo weel ei olle wäljatommanud, siis panne neid kolmandama wee sisse. Tuwi neid siis kui teisedki oad pimaga ehk ilma pimata. Neid prugitakse sepärrast, et need warreminne kaswawad kui Türgi oad, ja kui neid sedda wisi keedetakse, kui praego öppetati, siis on neil sesamma maggo kui Türgi oadel.


539. Küpsed Türgi oad tuwida. (Reiffe Türkische Bohnen zu stuben.)

Pesse oad hästi ärra, panne Kastrulli sisse, ja keeda neid wäggewa lihha-suppi sees. Te nattoke hakkitud sibbulid woi sees pruniks, ja panne senna jure. Kui oad on keenud, et need kaunid tümmad on, siis kalla neid Kastrulli seest wälja, ja te nattoke woid ning jahho sellesamma Kastrulli sees pruniks. Kalla siis need oad omma Soostiga taggasi Kastrulli sisse, ja panne nattoke Muskatplomi, Piprat ning sola senna sisse. Lasse neid tassase tulle peäl tuwida, rapputa Kastrulli wahhest, ja kui sawad mosinud, siis anna ülles, ja ehhita neid wälja Siiskide, Kortlettide, ehk lihha-kokidega. Wotta sellesinnatse roa tarwis nisuggusi ubbe, mis seemne tarwis prugitakse.


540. Riiskid pimaga tuwida. (Riizgen mit Milch zu stuben.)

Riiskid puhhastakse sedda wisi: harri essite riiskide seest wälja keik, mis ei kolwa, wotta siis se peälminne nahk peält ärra, ning kaapi se wars ka

puh-