Lehekülg:Setukeste laulud sissejuhatus r1.djvu/7

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendamata.
VII
Eeskõne..

1) H. (= Dr. J. Hurt) minu Vanavara kogu; I (Ladina keele üks) neid köiteid minu kogus, kus laulud täie poogna külje pääle on kirjutatud (in folio); II (Ladina keele kaks) neid köiteid, kus käzikirjade poogen neljaks on murtud (in quarto); III (Ladina keele kolm) neid köiteid, mis tavalize postpaberi pääle on kirjutatud; IV (Ladina keele neli) neid köiteid, kus tavalize kirjutuspaberi poogen kaheksaks leheks on murtud (in octavo). Nende Ladina keele numbrite taga tulevad lihtnumbrid; ezimene tähendab köidet, on köitenummer, tõine tähendab lehekülge, on leheküljenummer. Pookstav N. oma numbriga nimetab käzikirjas leitavat laulunumbrit.

2) H: Set. 1874—1877. 8:o tähendab neid lauluzid, mis Joh. Hurt, Jooz. Hurt ja J. Jagomann aastail 1874—1877 korjazivad ja mis minu Vanavara kogus kõik ühes köites, poogen kaheksaks murtud (= 8:o), leida on. Pookstav N. oma numbriga nimetab ka siin laulunumbrit käzikirjas.

3) H: Set. 1884 on see laulude köide, mis ma ize aastal 1884 Setumaal üles kirjutazin. Poogen on kaheksaks murtud (= 8:o); lihtnummer pookstavi N. ees juhatab lehekülge, lihtnummer N. taga laulunumbrit käzikirjas.

4) H. 8:o Viedemann tähendab kaht laulude köidet, mis akadeemikus Dr. F. J. Wiedemann Viktor Steini käest on saanud ja pärast mulle annud. Ezimene nummer nime taga nimetab köidet, tõine lehekülge käzikirjas.

5) H: Suur Q. I. on minu Vanavara kogus üks köide, kus laulud ja muu materjaal suurte postpaberi poognate pääle on kirjutatud. Numbrid tähendavad lehekülgi ja laulunumbrid käzikirjas tutval kombel.

6) E. K. S. on = „Eesti Kirjameeste Selts“ ja tähendab neid lauluzid, mis see Selts on kogunud ja viimaks minu Vanavara aita tallele pannud. Köiteid on kaks rida, tõizes on poogen neljaks murtud (= 4:o), tõises kaheksaks (= 8:o). Numbrid kausta nimetamize taga on köite lehekülje ja laulu numbrid.

7) Verh. d. G. E. G. on = „Verhandlungen der Gelehrten Estnischen Gesellschaft“ ehk Õpetatud Eesti Seltsi Toimetuzed, mis trükis on ilmunud. Ladina keele nummer tähendab köidet, ezimene lihtnummer köite vihku, tõine lihtnummer vihu lehekülge.