Narva linnapeade vahetus

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lühiandmed
Pealkiri: Narva linnapeade vahetus.
Allikas: Uus Eesti, 15. oktoober 1936, nr. 280, lk. 2.
1 pilt: Narva uus linnapea Jaan Lust.

Senine linnapea Jaan Luts nimetati linnapea abiks. ― Uueks linnapeaks Jaan Lust.[muuda]

Vabariigi valitsuse kolmapäevasel [14. oktoobri 1936] koosolekul võeti ette muudatus Narva linnapea kohal. Siseministri ettepanekul vabastas valitsus senise Narva linnapea Jaan Lutsu linnapea kohalt, nimetades tema Narva linnapea abiks. Narva uueks linnapeaks nimetas valitsus senise linnapea abi apteeker Jaan Lusti.

Uue linnapea elukäik.

Jaan Lust on sündinud 22. septembril 1897. a. Vastse-Laiuse vallas, Valgamaal, kus isa oli puusepaks. Alghariduse sai Vastse-Roosa ja Viitna algkoolides, Rõuge kihlekonna koolis ja Tartus H. Treffneri gümnaasiumis. Praktiseeris Peterburis J. Treifeldti apteegis 1900. a. ja järgmisel aastal sõjaväeteenistuses olles Krasnoe Seloo sõjaväe haigla apteegis. Õppis Tartu ülikoolis rohuteadust, sooritades 1910. a. lõpueksamid. Oli 1913.―1919. a. apteegi omanikuks Osmias Oudova maakonnas, siis siirdus Narva, kus asutas oma apteegi, mida peab tänaseni.

Seltskonna elust ja omavalitsuse tegevusest on J. Lust võtnud agaralt osa. Ta on korporatsioon “Sakala” asutajaliige, Narva majaomanikkude panga asutajaliige ja nõukogu esimees 1928. kuni 1930. a., 1927. a. alates linnavolinik. Olnud Narva linnavolikogu juhataja, Narva ühisgünaasiumi hoolekogu esimees, Narva kinnisvara- ja väikemajaomanikkude seltsi esimees, karskusselts “Võitleja” esimees, Narva kaupmeeste seltsi esimees. On 1931. a. alates Soome aukonsul Narvas ja Narva majaomanikkude seltsi abiesimees, Narva abilinnapea ja koolivalitsuse juhataja, kaitseliidus on ta Narva maleva propaganda pealikuks ja Isamaaliidu Narva komitee esimees.