Päts ja Laidoner päästsid Eesti

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lühiandmed
Pealkiri: Päts ja Laidoner päästsid Eesti.
Allikas: Uus Eesti, 29. veebruar 1936, nr. 58, lk. 3.

Nemad mõistsid õieti rahva tahet. – Suur enamus on nende kogenud juhtide seljataga.[muuda]

Soome lehed hindavad Eesti rahvahääletuse tulemusi.[muuda]

ETA. Helsingi, 29. veebruaril. "Turun Sanomat" kirjutavad Eesti rahvahääletuse tulemuse kohta muu seas: Päts ja Laidoner läksid välja selle peale, et päästa Eestit ja demokraatiat sellest hukatusest, mida vapside tegevus neile valmistas. Eesti rahvahääletuse tulemus näitab, et Eesti rahva suur enamus on õieti mõistnud Pätsi ja Laidoneri samme ja on need heaks kiitnud. Nagu ette oli näha, sai riigivanem Päts täieliku võidu. Riigivanem Päts, mitte aga vapsid, on mõ[i]stnud Eesti rahva tahet. Teatavas mõttes on ka Soome fashistid Pätsi võidule kaasa aidanud. Eestis saadi nähtavasti aru, et mehed, kes püüavad oma tahet teostada võõra maa fashistidelt saadud käsigranaatide abil, ei või seista vabaduse ja demokraatia teenistuses, vaid nad võivad tegutseda ainult rahvusvahelise tagurluse huvides.

Maaliidu leht "Turunmaa" ütleb Eesti rahvahääletuse tulemuse kohta: Eesti rahvas on suure üksmeelsusega annud oma vastuse. eesti rahvas on asunud oma vanade kogenud juhtide taha, et toetada nende demokraatlikke püüdeid.

"Helsingin Sanomat" konstateerivad oma ajakirjanduse ülevaates seda rõõmu, millega eesti rahvahääletuse tulemus Soome tõsiseltmõtleva ajakirjanduse poolt vastu on võetud. Rahva üksmeelsus, mis ilmneb Eesti rahvahääletuse tulemuses, võimaldab lehe arvates ennustada Eesti riiklike olude konsolideerumist.