Riigihoidja K. Päts Toompea vahtkonna jõulupuul

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lühiandmed
Pealkiri: Riigihoidja K. Päts Toompea vahtkonna jõulupuul.
Allikas: Uus Eesti, 28. detsember 1937, nr. 351, lk. 3.

Jõululaupäeval kell 5 p. l. oli Riigihoidja K. Pätsi poolt korraldatud jõulupuu Toompea vahtkonnale, millest Riigihoidja K. Päts eelmiste aastate eeskujul isiklikult võttis osa. Peale vahisõdurite ja vahtkonna ohvitseride olid veel kohal Tallinna garnisoni ülem kindral H. Brede, Tallinna garnisoni komandant kolonel J. Junkur ja Toompea lossi komandant kol.-leitn. K. Kanep. Vaimulikud sõnad ütles sõjaväe õpetaja F. Stokholm.

Garnisoni ülem kindral H. Brede tänas Riigihoidjat, et ta on võimaldanud Toompea vahtkonna liikmeil kokku tulla jõulupuu alla ja et ta on leidnud võimaluse austada seda koosviibimist oma isikliku osavõtuga. Riigihoidja K. Päts vastas lühikese kõnega, et temal on alati olnud heameel näha Toompea vahtkonda mööda marssimas, kusjuures ta on tähele pannud, et iga aastaga me sõdurite esinemine muutub järjest paremaks nii väliselt kui ka sisemise distsipliini ja kohusetruuduse poolest.

Esimesel pühal oli Toompea vahtkonnal Peaministri asetäitja K. Eenpalu pool teiskordne jõulupuu, mis samuti pikkade aastate jooksul on muutunud traditsiooniliseks.