Riigivanem külastas Mustapeade klubi

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lühiandmed
Pealkiri: Riigivanem külastas Mustapeade klubi.
Allikas: Uus Eesti, 25. oktoober 1935, nr. 38, lk. 3.
Viibis seal Centumi klubi liikmena.

Klubi “Centum” algatas käesoleva aasta kevadel läbikäimise pealinna seltskondlike klubide vahel, kutsudes omale külla Tallinna kõige vanema klubi-organisatsiooni Mustapeade klubi liikmed. Eilseks, neljapäevaks, oli Mustapeade klubi kutsunud omalt poolt külalisteks klubi kutsunud omalt poolt külalisteks klubi “Centumi” liikmed. Mustapeade klubi õhtul viibis 12 centumlast, nende hulgas riigivanem K. Päts, kes on “Centumi” esimees ja auliige, abiesimees H. Kasse, ministrid J. Seljamaa, J. Müller, kindral Lossmann, G. Tofer ja teised.

Riigivanem K. Päts vanema käsundusohvitseri kol. Grabbi saatel tuli Mustapeade klubisse kell pool 9 õhtul, kus teda vestibüülis vastu võtsid mustapealased ja külalistena ilmunud centumlased.

Mustapeade klubi esimees dr. B. Ströhm pööras riigivanema poole järgmise kõnega:

“Kõrgesti austatud härra riigivanem! Mustapeade klubi nimel on mul suur au Teid tervitada. Tänuväärival viisil võttis “Centumi” klubi käesoleva aasta kevadel oma kätte algatuse, alustada läbikäimist pealinna seltskondlike klubide vahel. Oleme veendumusel, et kodumaa rahvaste omavaheline tundmaõppimine edendab isamaa heakäekäiku, ja julgeme loota, et ka tänane õhtu selleks omalt poolt kaasa aitab.

Eriliseks auks on meile, et Teie, kõrgesti austatud härra riigivanem, meie kutsele olete järgnenud. Teie viibimine selles majas omab meile erilise tähtsuse ja valmistab meile suurt rõõmu.

Tervitame Teid, härra riigivanem, ja kõiki meie austatud külalisi ja loodame, et Teie end meie juures mugavana tunnete.”

Riigivanem K. Päts viibis Mustapeade klubis mõne tunni.