Schuschnigg vastutusele tapmise pärast?

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lühiandmed
Pealkiri: Schuschnigg vastutusele tapmise pärast?
Allikas: Uus Eesti, 1. juuli 1938, nr. 177, lk. 1.

Austrias 3780 poliitilist vangi. Pooled neist on juudid.[muuda]

ETA. Viin, 30. juunil.

(DNB.) Propagandaministeerium on annud välismaa ajakirjanikele võimaluse Viinis kohapeal veenduda viimasel ajal välismaal Austria kohta levitatud kuulduste ebatõelisuses. Täna ennelõunat ringkonnajuht Bürckel võttis vastu ajakirjanduse esindajad, kelledele ta seletas muuseas, et Austria raskusteks on ainult psüholoogilised ja majanduslikud probleemid. Psüholoogilisi raskusi on tekitanud asjaolu, et Austrias oli enne Anschlussi tekkinud rida üksteisest sõltumatuid rühmitusi. Ent nüüd on õnnestunud neid koondada ja tõmmata kaasa erakonna tööle. Ühenduses sellega ringkonnajuht naeruvääristas kuuldusi, nagu oleks Hitler tulnud Viini, et luua erakonnas korda.

Juutide küsimuse kohta Bürckel seletas, et Viini on juba aastaid Ähvardanud juudistumise oht. Austrias on üldse 3780 poliitilist vangi. Neist pooled on juudid. Neid ei ole aga vangistatud nende juudi päritolu, vaid poliitiliste ja kriminaalsete süütegude pärast.

Mis puutub Schuschniggisse, tähendas Bürckel, siis temal läheb hästi. Ta viibib Viinis ja teda koheldakse väärikalt. Teated Schuschniggi abiellumisest vürstinna Fuggeriga on valed. Küsimusele, miks Schuschniggi ei vabastata, Bürckel vastas, et siin on vaja õiglaselt teotseda. 13 isikut on Schuschniggi võimu all ebaseaduspäraselt hukatud, 30 ähvardas sama saatus. Tema, Bürckeli, arvates tuleks Schuschnigg võtta vastutusele süütute isikute tapmise pärast.

Ringkonnajuht Bürckel seletas veel, et alates 1. augustist ei kasutata Austria rahvussotsialistlike ringkondade juhatustes enam ühtki riigisakslast.