Sirk kummitab Haapsalus

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lühiandmed
Pealkiri: Sirk kummitab Haapsalus.
Allikas: Uus Eesti, 21. jaanuar 1936, nr. 20, lk. 2.
Pilt

Salapärane mees peidab ennast lossis ja hirmutab inimesi. Politsei leidis ainult saiapuru ja paberit.[muuda]

Viimastel päevadel on Haapsalus suurt huvi ja põnevust tekitanud salapärane tondilugu. Lossivaremete lagunenud maa-alustest käikudst jooksis välja salapärane isik, kes kelgutavaid lapsi hirmutas ja oma välimusega õudse mulje jättis. Mees kadunud aga varsti käikudesse.

Lossiaias mänginud lapsed rääkisid neil päevil kodus vanematele, et lossis olla vaim. See tulnud äkki üest vanast keldrist välja, olnud riietatud punastesse pükstesse ja sinisesse särki. Ajades lapsi taga, tõmmanud ta kellegi S. tütrel peast mütsi. Lapsed põgenenud hirmunult. Põõsaste vahel joostes muutunud tal nägu koledaks lõustaks ja riided lipendanud kontidel.

Ka üks vanem inimene on saanud närvivapustuse lossis asuva salapärase isiku nägemisest.

Politseikomissarilt järele pärides, seletas viimane, et kuuldes linnas liikuvaid ärevaid kuuldusi, olevat politsei kahel korral käinud käikudes salapärast isikut otsimas. Leidnud vaid saiapuru ja paberit. See näitab, et vaim ikka sööb ja kuulub vist ka maapealsete hulka. Hiljem leidsid inimesed ka auklise polosärgi.

Rahvas arutab, kes võiks tondiks olla. Ühed arvavad, et Seevaldist põgenenud hullumeelne, ebausklikumad usuvad, et oli päris iidne vaim, kuna kolmandad peavad tõenäoliseks, et koll polnud päris hull, vaid Soomest pagenud Artur Sirk, kes siin ennast varjab.

Kuna aga ametivõimud pole seni vaimu tabanud, siis ei tea keegi ta õiget isikut.