Sotsiaalministeerium uues kodus

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lühiandmed
Pealkiri: Sotsiaalministeerium uues kodus.
Allikas: Uus Eesti, 31. jaanuar 1937, nr. 31, lk. 3.
2 pilti

Kolimine lõppes laupäeval.[muuda]

Rahvuskogu kokkuastumise tõttu tulid vabastada ajutiselt sotsiaalministeeriumi kasutada olnud riigikogu ruumid, et neid aegsasti korda seada 18. veebruaril kokkuastuva Rahvuskogu kasutuseks.

Sotsiaalministeerium sai oma kasutusse uued ruumid Toom-Kooli tän. Nr. 7 asuvas riigilekuuluvas majas, milline kuulub Toompea vanemate majade liiki. Riigi omanduseks läks see ostu teel juba 1924. a., mil seal endale ruumid sai tolleaegne töö- ja hoolekandeministeerium. 1929. a. anti ruumid kaitseväe kasutusse ― ning 31. detsembril 1936. a. võttis nad üle sotsiaalministeerium.

Maja on kolmekordne, suuremalt osalt väikeste tubadega, ning suudab vaevalt mahutada ministeeriumi osakonnad.

Esimesel korral, kus peale eesruumi, millest trepp viib teistele kordadele, on 8 tuba. Seal asuvad töökaitse osakond, vanem tööinspektor ja pensionijaoskond. Teisel korral, kus on 10 tuba, asub ministri kabinett ja ooteruum, ministeeriumi kantselei ja hoolekandejaoskond. Kolmandal korral asuvad ministri abi kabinett, tervishoiu osakond ja farmaatsia inspektuur. Tubasid on sel korral 10.

Sotsiaalministeeriumi maja on omal ajal ehitatud elukortereiks, seepärast teeb raskusi temas otstarbekohane ruumide jaotus. Paratamatuks on selle tõttu osutunud, et mitmed toad on läbikäidavad, nii ametnikkude kui ka oma asju ajavate kodanikkude poolt.

Paremaks osutuvad ruumid teisel korral tänavapoolses ääres, kus ka enam valgust. Et hoiduda niipalju kui võimalik töödsegavat läbikäimist, on farmaatsia inspektuuri vanema tööinspektori ja hoolekande inspektori juure sissekäik hoovipoolsest maja uksest.

Sotsiaalministeerium lõpetas sissekolimise oma uude asukohta laupäeval [30. jaanuaril 1937]. Viimastena kolisid üle tervishoiuvalitsuse direktor, ministri abi A. Mõttus ja farmaatsia inspektuur.

Ülekolimisega ei muutu ministeeriumi ja tema osakondade telefoni numbrid.

Praegusesse asukohta tuleb ministeeriumil jääda küll mõneks ajaks, kuni suudetakse ehitada hädavajalik uus hoone, mille ehituse mõningate eeltöödega juba ongi alatud.