Ungari uus saadik esitas oma volitused

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lühiandmed
Pealkiri: Ungari uus saadik esitas oma volitused.
Alapealkiri: Riigivanem K. Pätsi ja saadiku kõned Eesti-Ungari vahekordadest.
Allikas: Uus Eesti, 13. august 1937, nr. 217, lk. 3.
Pilt

Ungari uus saadik Bela de Török esitas täna, [13. augustil 1937] reedel, kell 12 päeval oma volitused riigivanem K. Pätsile Kadrioru lossis. See sündis hariliku pidulikkusega. Saadik sõitis läbi linna Kadriorgu ratsaeskordi saatel ja lossiesisel tervitati teda Ungari hümni helidega ja sõjaväelise aukompaniiga.

Volituste üleandmisel pöördus saadik Bela de Török riigivanem K. pätsi poole kõnega, milles ta kriipsutas alla, et

ta on õnnelik ja uhke ülesandele esindada oma maad Eestis, millega Ungari on seotud hulga tugevate ja kestvate sidemetega. Seda ülesannet lubas ta sooritada innu ja andumusega, tõotades püüda kõige jõuga alal hoida usalduslikke suguluse sidemeid ja vastastikuse sümpaatia suhteid Eesti ja Ungari vahel, missugused riigid on pealegi ühendatud ühise püüdlusega teenida rahu ja vabadust.

Oma kõne lõpetas saadik:

"Väljendades oma tõsiselt sõbralikke tundeid, mis on läbistatud austusest ja imetlusest Eesti vastu, tõlgendan samal ajal oma maa tundeid ja ma soovin, et Eestis kestaks edasi see õitsengu ajajärk, milleks annab talle õiguse tema rahva töö ja andekus."

Riigivanem K. Päts oma vastuses toonitas,

et Eesti valitsus ja rahvas on alati kõrgelt hinnanud Ungari rahva üritusi vabaduse ning rahu säilitamiseks ja imetlenud tema tulist ja vankumatut isamaa armastust. Eesti on juhitud samadest üritustest ja püüdleb ainult rahu ja head läbisaamist kõigi rahvaste vahel.