Valimisliidu Vabakund manifest

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Valimisliidu Vabakund manifest

Usaldus poliitikute vastu on kadunud. Inimesed kaugenevad poliitikast ja valida näib olevat vaid eituse ja alistumise vahel. Paljudele meist tuletatakse vaikselt, kuid järjekindlalt meelde, et oleks kasulik valida pool. Linnaelus osalemiseks on inimesed sunnitud erakonnastuma mitte oma maailmavaate, vaid selle tõttu, et see on kellelegi kasulik. Kui linnavolikogu muutub erakondlikuks liivakastiks ega esinda kogukondade huve, siis jääb kasutamata linna elujõu põhiline allikas — inimesed. Selline linn pole jätkusuutlik.

Tartus on hulganisti inimesi, kes suudavad ja soovivad osaleda kohaliku elu korraldamises, aga nad pole nõus valima üksteisele vastanduvate erakondade vahel. Ükskõiksuse ja alistumise kõrval peab olema kolmas võimalus.

Oleme tartlaste vabast tahtest sündinud koostöövõrgustik. Vaatame, mis on Tartus juba tehtud ja mis vajab veel tegemist, kuulame üksteise ideid, peame nõu asjatundjatega. Meie tööviisid pärinevad mõttetalgute traditsioonist ja interneti ühisloomekultuurist. Paneme sügisesteks valimisteks kokku oma programmi, esitame valimistele oma inimesed ja mõttekaaslaste toel viime inimlähedase koostöökultuuri ka linnavolikogusse ja linnavalitsusse.

Volikogu pole meie jaoks eesmärk, vaid vahend. Me kujundame uut osaluskultuuri ja soovime, et volikokku pääseksid inimesed väljastpoolt erakondi. Tahame, et inimesed saaksid osaleda poliitika kujundamisel ka valimistevahelisel ajal. Erakondade asemel peavad kogukonnad võtma volikogus võtmerolli.

Linn on terviklik ökosüsteem, mille aluseks on inimsuhete võrgustikud. Püsivamad võrgustikud kujunevad kogukondadeks. Need võivad omavahel kattuda ja põimuda, korraga võib kuuluda mitmetesse kogukondadesse. Elujõulise linna eeltingimuseks on kogukondade vahetu osalus linnajuhtimises. Linn peab oma kogukondi toetama ja nende eest hoolitsema. Ainult nii on võimalik tagada linna kestlik areng.

Meie liikmed ja toetajad tulevad Tartu paljudest kogukondadest — te tunnete meid ja meie tunneme teid. Meie seas on asumiseltside ja keskkonnaorganisatsioonide liikmeid, kultuurikorraldajaid ja kunstnikke, teadlasi, õppejõude ja tudengeid, kergliikluse entusiaste, valeliku poliitika vastaseid kodanikuaktiviste, erivajadustega tartlasi, uute sotsiaalsete praktikate tutvustajaid, infovabaduse eestkõnelejaid, Euroopa riikide kodanikke, omavalitsuste ametnikke, seadusloomes osalejaid, väike- ja sotsiaalse ettevõtluse edendajaid jt.

Tulge koos meiega valimisprogrammi koostama ja seda volikogus ellu viima!

  • Oleme liitumiseks avatud kõigile Eestimaa rahvastele, kõigile sugudele, kõigile ametitele.
  • Oleme suletud vihaõhutamisele, vähemuste vaenamisele ja tühja jutu veeretamisele.
  • Meie juures on ruumi neile, kes hoolivad oma ligimesest, linnast, rahvast, riigist, planeedist Maa ja globaalsest infoühiskonnast.

Allikas: http://vabakund.ee/et/manifest CC0