Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/217

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
200
Hanned ja

sees need on keedetud. Kui sa tahhad sedda üllesanda, siis panne essite sedda hannet waagna sisse, ja tösta need tuwitud kapstad senna peäle. Panne agga tähhele, et ühtegi muud sest hannest ei sünni selle roa tarwis wotta, kui agga se rind ja need reied. Keik muud lihha woid sa teiste roade tarwis jätta.


255. Mis lahja hannele peab tehtama, kui tedda praetakse. (Wie man einer magern Gans, wenn sie gebraten wird, zu Hülfe kommen kann.)

Kui se hanni jo pea saab küpseks praetud, siis sola tedda, ja ripputa saggadaste riwi-leiba temma peäle, agga pärrast ei pea sa tedda ennam mitte kastma.


256. Hanni Uritsidega. (Eine Gans mit Gurken.)

Kui hanni on puhtaks tehtud, siis pekki sedda Asia, ehk solatud Uritside, ning Ansjowissiga, ja prae sedda prae-warda peäl ilma wüllingita. Wotta siis nattoke raswa, mis hanne seest on wälja tilgunud, ja panne solatud Uritsid ehk nattoke Asia, mis paksuks träämliks on katki leigatud, senna sisse, lasse sedda nattoke keeta, ripputa pissut jahho peäle, ja kui se pruun-koldseks saab, sis walla nattoke lihha-suppi ehk wet senna sisse, ja lasse sedda Soosti keeta monninga Sitroni wiloka, Loorbäri lehte, ning ühhe Ansjowissiga, kunni ta tummiks lähhäb, ja temmal jo hea maggo on. Kui

da