Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/363

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
346
Keiksuggused

waagna sees on, panne agga sedda hästi tihti, et se teine kalla waagna sees sellega saab öiete kinnikaetud; se ei polle agga tarwis, et sa tedda lussikaga sillitad ärra, waid et se hästi tihti saab pandud. Te siis üks Soost sedda wisi: Keeda poolt korterid wet ülles, wispelda ni paljo nisso jahho senna sekka, et se saab nago üks wäddel Wittmoos; kui se on keenud, siis tösta sedda panno tulle peält mahha, ja panne warsi hea ossa külma woid senna sisse, liguta ümber, kunni se ärrasullab, ja walla sedda kalla ülle, mis waagna sees on, agga mitte äärre peäle. Panne siis se wagen ahjo sisse ehk piisi peäle, ja lasse sedda küpseda tullega all ning peäl, ja kui se illusat Kolläri sanud, siis anna sedda ülles.


461. Wärskid kallo kahheks päwaks hoida, et naad ommeti head on. (Frische Fische zwey Tage zu conserviren, daß sie doch gut bleiben.)

Somusta ning harri sedda kalla puhtaks, kui ta alles ellus on, panne sedda siis tinna waagna peäle, ja Petersilli okse alla ning peäle, ja kalla wahhele ka. Panne siis üks teine tinna wagen senna ülle, ja seäa et need waagnad hästi tihti teine teise peäl seiswad. Wii pärrast se kalla keldri seisma, siis on ta hea, kui sa sedda keedad.


462. Ahwenid pakkida. (Baarse zu backen.)

Somusta ahwenad, ja leika ühhe süggawa serwi pitkiti selja sisse, kinnita siis se sabba pea külge pilbaga kinni, et naad köwweraks jäwad, ja keeda

neid