Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/375

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
358
Keiksuggused


477. Pruun Soost keiksuggu praetud kalla tarwis. (Braune Sauce zu allerhand gebratenen Fischen.)

Panne woid ühhe Soosti-panno sisse, ja lasse sedda pruun-koldseks sada, panne siis nattoke jahho senna sisse, ja lasse sedda läbbi keeta. Panne nattoke wet, pissut pruun Sirupi ja Ädikast mao järrel, ning ka puhhastud, pestud ja riega ärrakuiwatud Korintid senna sisse. Lasse keeta, kunni se Soost seggaseks saab, ja need Korintid hästi paisuwad. Siin sees sünnib ka Kapprid ja nattoke katkileigatud Sitroni koort prukida.


478. Woi-Soost haugi- ja ahwena-kalla tarwis, mis solase wee sees keedetakse. (Buttersauce zu Baars und Hechte, die in Salzwasser gekocht sind.)

Wotta tükk woid, pesse sola seest ärra, lasse sedda nattokesse nisso jahhoga wähhä läbbi keeta, walla monni lussika täis kalla-suppi senna jure, panne ka nattoke wet senna sekka, mis sees agga essite nattoke terwet Inglise Würtsi, üks terwe Muskatplomi leht, nattoke penikesseks leigatud Petersilli lehti ja penikesseks leigatud Sitroni koor on keenud. Lasse keeta, ja kui kalla saab üllesantud, siis walla sedda peäle. Kalla agga essite keik wet kalla peält ärra.


479. Määreika Soost praetud haugi tarwis. (Meerrättigsauce zu gebratenen Hecht.)

Pruni woid ja jahho, ja kui se hästi pruniks sa-

nud,