Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/400

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
383
rohho-aja road.

panne siis need herned omma Soostiga senna jure, wotta agga se Petersilli kimpoke ärra. Panne need wähhi-lakkad ja sörrad senna jure, lasse neid ühtlase hernedega tuwida, ja panne mao järrel sola sisse. Kui se kül ei olle raswane, siis panne nattoke wärsket woid jure, ja kui sa annad ülles, siis riwi Muskati peäle.


509. Haljad herned pima korega. (Grüne Erbsen mit Sahne.)

Poeta need herned, ja panne neid hea tükki woiga tullele; kui need jo hästi pallawaks sawad, siis walla nattoke wet senna peäle. Kui naad pea kül sawad keedetud siis panne ülleskuppatud Murklid, penikesseks leigatud Petersilli lehti, ja wägga pissut Meiramit senna jure. Kui sa annad ülles, siis te neid rösa korega ja 3 ehk 4 munna rebboga tummiks, ja panne sola sisse. Riwi Muskati peäle, ja panne waagna äärte ümber, mis sa tahhad.


510. Haljad herned pekki ja Sallatiga. (Grüne Erbsen mit Speck und Sallade.)

Leika pekki pissokessiks würwliks katki, ja prae neid hästi pankoki panno sees. Kurna se rasw Kastrulli sisse, ja panne woid senna jure, ning lasse sedda nattoke läbbikeeta. Panne poetud haljad hernid senna sisse, ja walla ni paljo keewa wet jure, et se üllekäib. Lopputa üks Sallati pea puhtaks, leika penikesseks, ja panne sedda hernede jure; panne üks kimpoke Petersilli lehti, mis

sisse