Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/402

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
385
rohho-aja road.

te sedda Soosti woi, ja jahhoga tummiks, walla monni klaas Wransk wina senna jure, et se winast maggo saab, ja panne ka nattoke Sukrut, Muskatplomi ja sola sisse. Se supp ei pea mitte wägga pitk ollema, sa ei pea ka mitte lussika ehk kulbiga sedda ümberligutama, sest siis lähtwad need katki, kui agga rapputa Kastrulit wahhest. Kui sa annad ülles, siis wotta se löng ümbert ärra, walla parrajaste Soosti ülle, ja hoia et need pead ei lähhä katki.


512. Wüllitud Sallatid teist wisi (dito auf eine andere Art.)

Wotta suuri Sallati päid, lopputa hästi, kuppata wähhä wee sees ülles, ja panne neid Turslagi peäle. Kui külmaks sawad, siis wotta need peälmissed lehhed peält ärra, ja wülli lihha-Waarsi nende teiste lehte wahhele. Se-u neid jämmeda löngaga kinni, et se Wülling ei tulle wälja. Panne need pead körwoti püsti ühhe laia Kastrulli sisse, ja walla ni paljo keewat lihha-suppi peäle, et se ennamist ülleseisab. Seäa nenda, et need warsi hakkawad tassa keema, ja panne nattoke Muskatplomi, riwi-leiba, sola, woid, ja nattoke jodawat wina sisse. Kui sa annad ülles, siis wotta se löng ümbert ärra, te Soosti munna rebboga tummiks, ja riwi Muskati peäle.


513. Sallatid tuwida. (Sallade zu stuben.)

Leika need rohhilissed lehhed Sallati peade küljest ärra, kuppata need pead wee sees hästi ülles, ja panne neid Turslagi peäle, et wessi hästi wäl-

ja
B b