Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/421

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
404
Keiksuggused


542. Riiskid woi sees praetud. (Riizgen in Butter gebraten.)

Kui need Riiskid puhtaks harritud ja Turslagi peäle pandud on, siis prae neid woiga pankoki panno sees, ja panne sola peäle.


543. Tuwitud Murklid. (Gestubte Murcheln.)

Lopputa Murklid hästi, kuppata neid wee sees ülles, piggista keik wet hästi seest wälja, ja harri neid siis puhtaks. Panne neid pärrast hea tükki woiga Kastrulli sisse, liguta hästi ümber, ripputa wähhä nisso jahho peäle, lasse nattoke läbbikeeta, hoia agga, et need ei körwe ärra. Walla siis lihha-suppi senna peäle, panne Muskatplomi, sola ning hakkitud Petersilli lehti jure, ja lasse keeta. Nattoke enne kui sa annad ülles, siis panne kowwaks keedetud ja hakkitud munne sisse, liguta hästi ümber, lasse tassa tuwida, ja ehhita neid wälja nendesinnaste Murklidega, mis nüüd warsi öppetakse teggema.


544. Murklid, misga muud roga wäljaehhitakse. (Murcheln zum Garniren.)

Kuppata Murklid hästi ülles, piggista keik wet seest wälja, ja harri neid puhtaks. Kasta neid siis wisplitud munnade sisse, ja pöra neid riwi-leiwa ja nisso jahho sees ümber, mis teine teisega pooleks on ühteseggatud. Keeda neid pärrast pankoki pannus, hea ossa klaritud woiga, et se häs-

ti