Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/434

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
417
rohho-aja road.

neid hea tükk peält pool jure tassaseks. Kalla wet ühhe tinnatud riista sisse, ja panne sola külma wee sisse. Kui ülleskeeb, siis panne Artsokkid sisse. Lasse neid kanega tassa keeta, ja kui lehhed ennast ühhest ärra andwad, siis on need kül sanud. Wotta siis neid seest wälja, ja noppi keik harjad illusaste seest ärra, hoia agga, et need ei lähhä katki. Seäa neid kummuliste ühhe kiwwi-Turslagi peäle, mis keewa paja ülle pannakse, et need seiswad sojad. Kui sa annad ülles, siis pöra se juur allapiddi waagna wasto, ja walla Soosti senülle.


567. Üks Soost Artsokkide tarwis. (Die Sauce zu den Erdschocken.)

Wotta 3 ehk 4 munna-rebbo, panne nattoke jodawat wina, wet, woid, nattoke Sukrut, Muskatplonn, nattoke Sitroni Sahwti ja üks näppo täis nisso jahho senna jure; tösta tullele, ja keetes wispelda sedda wägga hästi. Saab se ni paksuks kui üks parras Witmoos, siis se kül on keenud, wotta siis tulle peält mahha, wispelda agga weel, kunni se nattoke hakkab jahtuma, et se Soost ei lähhä kokko. Tösta siis sedda Soosti Ärtsokkide sisse, ehk walla sedda ühhe kausi sisse.


568. Artsokkid tuwida. (Kron-Erdschocken zu stuben.)

Kuppata Artsokkid wee sees hästi, panne neid kummuliste Turslagi peäle, mulju keik wet seest wälja, ja wotta harjad ehk seemned ärra. Pan-

ne
D d