Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/568

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
551
Kokid.

hea. Tösta siis tulle peält mahha, liguta nattoke ümber, ja kui kangem pallawus seest ärra saab läinud, siis kasta ühhe kange wispli senna sisse, tomma sedda senna ja tenna Krokani ülle, et se Sukkur lähhäb otsekui penikesseks löngaks, siis se naitab illusaste wälja.


756. Sukro kokid. (Zuckerkuchen.)

Wotta 3 munna walget, wispelda neid kowwaks wahtuks, panne sedda riwitud koort ühhe wärske Sitroni peält, ja ni paljo riwitud ja soölutud Sukrut senna sekka, et se kowwaks taignaks lähhäb. Kloppi sedda siis ni paksuks wälja kui üks wie koppeki tük, ja leika sedda wäljakloppitud taignat ühhe illusa Wormiga lillikeste ehk lehte wisi katki. Peksa siis Parberitsi Sahwti ja Sukrut seggaminne, kasta ühhe sulle senna sisse, ja mali nisuggused kirjad kokide peäle kui sa issi tahhad. Panne neid siis sukrutud Pabberi peäle, ja küpseta neid leige ahjo ehk Taarti panno sees, tullega all ja peäl. Agga all peab suurem pallawus ollema, kui peäl, ja ni pea kui need küpsed on, siis wotta neid noaga Pabberi peält ärra, agga hoia, et need katki ei lähhä.


757. Kuida woid klaritakse, mis sees kokid peab keedetama. (Wie Butter, worin Gebäckniß gekocht wird, abgeklart werden muß.)

Wotta ni paljo woid, kui sa kokide pärrast arwad tarwis ollewad, lasse sedda tulle peäl tassa keeta,

kun-
M m 4