Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/570

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
553
Kokid.

on tähhele panna, et kui wägga kassinaste jahho taigna sisse pannakse, et ta liig wäddel on, siis jäwad kokid wägga raswaseks. Neid peab ka holega küpsetama, et need katki ei lähhä, sest et need wägga murredad on.


759. Inglise Nitt. (Englisch Schnitt.)

Wotta 6 munna pool teist korteri pima peäle, ja wispelda sedda hea nisso jahhoga hästi, et se jääb kui üks tummi witmoos. Woia siis ühhe tinnatud wask- ehk tinna waagna woiga hästi ärra, kalla se taigen senna sisse, ja panne sedda kanega ühhe keewa wee paja peäle, et ta head kinnitust saab. Kalla siis se taigen waagna seest ühhe laua peäle kummuli, lasse külmaks jäda, leika sedda sörme pitkussiks tükkiks katki, ja leika need tükkid kummagis otsas löhki, ning keeda neid klaritud woi sees.


760. Sukro kokid woi sees. (Zuckerkuchen in Butter.)

Wotta 10 munna rebbo ja ni paljo riwitud ja soölutud Sukrut, kui sa mao pärrast arwad tarwis ollewad, ja peksa sedda lussikaga hästi. Riwitud Sitroni koor, ja nattoke Anisid andwad ka head maggo, kui neid tahhetakse senna sekka panna. Panne siis ni paljo head nisso jahho senna jure, et sedda laua peäl woib rullida, ja wormi neid hirwe sarwe ehk rönga wisi, ehk missugguse Munstri järrel sa isse tahhad, ja leika arwad riipsud äärte sisse, et otsekui okkad kokide teise külge

jäwad.
M m 5