Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/594

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
577
Pima Road.

topi, paja seest wälja. Kui se külmaks saab, siis tösta sedda lussikaga waagna peäle, wi lauale, ja siis süakse sedda rösa korega, mis Sukroga maggusaks tehhakse.


797. Munna Pubbert Mandlittega. (Eyerbubbert mit Mandeln.)

Wotta üks hea peo täis maggused ja 4 tükki wihha Mandli, harri puhtaks, ja touka neid nattokesse Orransi ehk Rosi weega hästi penikesseks. Wotta 5 munna, agga üht ainust omma walgega senna peäle, segga need munnad ja Mandlid nattokesse Sukroga hästi ärra, ja walla siis poolt topi rööska pima, agga nattoke hawalt senna jure, et se ei lähhä mitte klimpilisseks, ja kalla sedda wiimselt ühhe höbbe waagna sisse, ning lasse ahjo sees seista, kunni se weab ennast kangeks. Kui agga höbbe waagnat ep olle, siis sünnib sedda ühhe tinna waagna sisse kallata, mis siis kanega ühhe keewa wee paja peäle peab pantama, tuld agga ka kane peäl.


798. Walge kore Moos. (Weißer Schmantmoos.)

Keeda poolt topi head rammokast rööska koort Sukro ja ühhe pissike lussika täie Orransi ehk Kanneli weega ülles, te sedda siis 8 hästi wispeltud munna walgega tummiks, ja lasse sedda, ühte puhko wispeldades, nattoke keeta. Tösta tulle peält mahha, ja wispelda sedda ikka, kunni se kangem pallawus seest ärra on. Tösta siis waagna

päle,
O o