Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/596

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
579
Pima Road.

wanna ep olle, hea ossa riwitud Sukro, Sitroni Sahwti, ja selle öhhukesse korega ärra, mis ühhe Sitroni peält saab riwitud. Saab se hästi wispeldud, siis tösta sedda waagna peäle, ehhita sedda Sukro leiwaga wälja, ja riwi koldset Sitroni koort peäle. Siin kullub paljo Sukrut ja Sitroni Sahwti ärra, kes agga wägga maias ep olle, woib ka wähhemaga toime sada.


802. Sitroni Moos munnadest. (Citron-Moos von Eyer.)

Riwi se koldne öhhuke koor 2 Sitroni peält ühhe poole tobi rösa pima sisse, ja keeda sedda pima rohke ossa Sukroga ülles, et se maggusaks saab. Wispelda siis üht lussika täit head nisso jahho 10 munna rebbo sisse, te sedda keedetud pima nende wispeldud munna rebudega tummiks, et se paksuks saab kui üks pudder, ja keetes wispelda tihti, et se ei lähhä kokko. Saab se Moos ni pakseks keedetud, kui jo ööldi, siis tösta sedda ühhe tinna kausi sisse, ja liguta tassa ümber, kunni se külmaks jääb. Wa-uta siis sedda Sahwti nende 2 Sitroni seest senna jure, ja liguta hästi ümber, agga seemned ei pea mitte senna sekka tullema. Tösta wiimselt sedda Mosi waagna peäle, ja ehhita sedda pitkerkonste Sitroni kore träämlittega wälja.


803. Sitroni pudder. (Citronbrey.)

Riwi üht Raspli leiba penikesseks katki; wotta üht korterit jodawat wina, ja ni samma paljo wet, panne sedda ühhe tinnatud riista sees tullele, panne se riwitud leib senna jure, ja lasse sedda Suk-

roga
O o 2