Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/597

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
580
Keiksuggused

roga keeta, riwi se koldne koor ühhe Sitroni peält senna sisse, ja wa-uta sedda Sahwti 2 Sitroni seest ka senna sekka. Saab se nattoke keenud, siis te sedda 6 munnaga tummiks, agga 3 munna walget jäetakse mahha. Kui se hakkab paksuks sama, siis wotta tulle peält mahha, liguta ümber, kunni se külmaks jääb, ja tösta sedda siis waagna peäle. Ehhita sedda wiimselt waljakrusitud Sitroni wilokattega wälja.


804. Sitroni Krääm jodawa winaga. (Citroncreme mit Wein.)

Riwi se koldne koor 3 Sitroni peält, ja wa-uta sedda Sahwti nende seest wälja, wotta agga need seemned ärra. Wispelda se Sahwt ja se riwitud koldne koor 15 munna rebbo, poolteist korteri Rein ehk Wransk wina ja ni paljo Sukroga ärra, kui sa arwad tarwis ollewad. Lasse sedda siis, ühte puhko wispeldades keeta, kunni se paksuks lähhäb; wotta siis tulle peält mahha, ja liguta ümber, kunni se kangem pallawus ärrajahtub, ja siis anna sedda waagna peäle ülles. Sedda roga sünnib ka Sjelee-klaside sees prukida.


805. Jodawa wina ussid. (Weinmaden.)

Keeda ühhe kanno rööska pima, ja kui se äre tassa ülleskeeb, siis walla ni paljo Wransk wina sisse, et se hästi kokko lähhäb. Kui ülleskeeb, siis kalla keik hopis Turslagi peäle, et se wessi hästi joseb peält ärra. Touka sedda aego hea peo täit maggusad ja monningad wihhad Mandlid hästi peni-

kesseks.