Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/646

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
629
Sjeleed.

sikas wee sisse, ja leika poikiti läbbi nendasuggused wilokad, kui kinki wilud on, ja panne neid kinki wiloka wisi Porslini waagna peäle. Kui tahhetakse, siis woib rööska koort, mis Sukroga on ärraseggatud kausi sees seäl jures prukida.


884. Munna Sjelee. (Eyer Gelée.)

Wotta poolt topi Sjelee, mis wassika peast ehk jalgest on keedetud, agga se ei pea mitte kowwem ollema, kuid et se hästi jääb seisma; lasse sedda hästi keeta ühhe tükki terwe Kaneli, ja Sukroga mao järrel. Walla siis pool lussika täit Orransi wet 12 munna rebbo sekka, te se Sjelee nendega tummiks, ja wispelda hästi, kunni se saab ülleskeenud. Wotta Kannelit seest ärra, kasta se Worm märjaks, mis sisse se peab pantama, ja tösta sedda senna sisse. Saab se külmaks ja kangeks läinud, siis kalla sedda kummuli waagna peäle, ja ehhita sedda lumme-Mosi ehk wäljakrusitud Sitroni wilokattega wälja, ja siis süakse sedda rösa korega, mis Sukroga ärraseggatud on.


885. Sokladi Sjelee munnadega. (Chocolade-Gelée mit Eyer.)

Wotta poolt topi hirwe sarwe ehk wassika jalla Sjelee, panne 8 Loti riwitud Sokladi, Sukrut, tük Kannelit, ja Sitroni koort senna sisse ja lasse nattoke keeta, kunni se head maggo saab. Te sedda siis 10 munna rebboga tummiks, wispelda agga hästi, et se ei lähhä kokko. Saab se ülles-

keenud,
R r 3