Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/83

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
66
Keiksuggused

toke lihha suppi senna jure, et se saab parrajaste kowwaks, ja touka keik ühtlase, ühhe pu-kiliga, et se hästi saab ühte seggatud. Kui tahhaks seddasinnast Waarsi linno-Pasteti tarwis prukida, siis woib ka linno lihha senna sekka panna; kui agga linno lihha ep olle, siis woib ka ilma selleta toime sada.


80. Waars torest härja lihhast. (Farce vom rohen Ochsenfleisch.)

Leika se lihha torelt katki, ja hakki sedda ühtlase raswa- ja pekkiga hästi penikesseks; segga sedda nendesamma rohhudega ärra, kui härja lihha waarsi pärrast öppeteti. (Numr. 79.) Sest woib siis pissokessed Wrikadellid tehha, mis suppide ehk ka mu roade sees woib prukida.


81. Waars linno-Pasteti tarwis. (Farce zu Wildpastet.)

Wotta wassika- ja linno-lihha, nattoke linno maksa wärske linno seest, nattoke neero-raswa ja wärsket pekki, kui on sadawas, agga kui polle mitte, siis woib ka suitsetud pekki prukida. Lihha ja maksa peab ennam ollema, kui pekki ja raswa., Leika keik würwliks katki, ja panne sedda ühtlase Pipra, nattoke Pasilika, Ansjowissi, sibbula, nattoke Timiani, ning solaga ühhe kastrulli sisse, panne tullele, ja lasse läbbi pallawaks sada, nenda et se nattoke kangeks jääb, ja hakki sedda siis öiete penikesseks. Kui jääb külmaks, siis panne riwi leiba, lihha suppi, jodawat wina, ja 3 ehk 4

munna