Lehekülg:Veeteede seadus 1938.pdf/5

Allikas: Vikitekstid
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
5.

2. peatükk.
Veeteede tähised.

§ 18. Laevasõidu ja parvetamise hõlbustamiseks ning julgeolekuks veeteedel Veeteede Valitsus püstitab veeteede tähised, nagu tuletornid, tulelaevad, paagid, toodrid ja poid, ja hoiab neid korras.

§ 19. Omavalitsused ja eraisikud võivad tarbe korral püstitada ja korras hoida veeteede tähiseid ainult Veeteede Valitsuse loal ja selleks määratud tingimuste kohaselt.

Neil juhtudel püstitatud tähise korrashoiu kohusest ei või loobuda enne kolme kuu möödumist arvates sellekohasest teadaandest. Varemalt võib sellest kohusest loobuda Veeteede Valitsuse nõusolekul.

§ 20. Tähiste (§ 18, 19) püstitamisest, nende valgustamise vältusest ja iseloomust ning tähiste signaalide andmisest, samuti kõigist vastavaist muudatusist teatab Veeteede Valitsus otstarbekohasel viisil asjasthuvitatuile.

§ 21. Kui veeteel uppunud laev või muu ese on ohtlik laevasõidule või parvetamisele, siis peab selle omanik vastavale kohale viivitamata püstitama ajutise hoiatustähise kui ka teatama kohe sellest Veeteede Valitsusele otse või kohaliku rannavanema kaudu, kuna alalise tähise püstitab Veeteede Valitsus esimesel võimalusel.

§ 22. Tuletornid, tulelaevad ja muud valgustatavad veeteed tähised, kui nende piirkonnas navigatsiooni kestel jää laevasõitu ei ole sulgenud, on valgustatud päikeseloojakust kuni -tõusuni Veeteede Valitsuse poolt lähemalt määratud kellaaegadel ja viisil.

Udu ajal või kui halb nähtavus raskendab laevasõitu, peab tuletornes ja tulelaevus, kus olemas vastav seadis, antama Veeteede Valitsuse poolt kindlaksmääratud signaale.

§ 23. Kui tähis on puudulik või rikutud, või on loata püsti-