Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/103

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
86
Keiksuggused

nago üks Sjelee. Kui nüüd se lihha saab lauale antud, siis panne ükskord Sjelee lihha ümber ja ka lihha peäle. Sedda lihha woib ka wiloka wisi katki leigata, ja sedda Sjelee senna peäle panna.


106. Kortlettid härja lihhast. (Coteletten von Ochsenfleisch.)

Leika öhhukessi wilokaid härja reie lihhast, seest poolt küljest, kloppi hästi, kasta sullatud woi sees, ja wereta neid siis seggatud riwi leiwa, Pipra ja sola sees ning prae neid Pabberiga rösti peäl. Te lihha suppist ehk weest üks Soost senna jure; keeda sedda nattoke Muskatplomi, woi, ja ni paljo riwi leiwaga et se saab tummiks; senna jure woib ka nattoke Sitroni Sahwti wa-utada, et se Soost saab maggo, ning ka nattoke Sitroni koort sisse riwida. Kui se roog saab üllesantud, siis tösta Soosti waagna sisse, ja panne need kortlettid peäle. Seddasinnast Soosti sünnib ka muu Kortlettide peäle tehha.


107. Pissoke klopp lihha. (Klein Klopffleisch.)

Leika härja lihha, seest poolt reiest, wiloka wisi katki, hakki ja kaapi neid noaga, hoia agga et ühtegi soont egga öhhukest nahha hilpo, mis lihha sees on, ei jä senna sekka. Kloppi need lihha tükkid pu nuiaga hästi, ja segga neid ärra nattoke penikesseks hakkitud sibbula, sola ning penikesseks tougatud Inglise-würtsiga. Kloppi pärrast se lihha wälja nago üks kaunis paks kook, ja

panne