Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/110

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
93
Wassika lihhast.

sees seddasamma suggust Soosti jure, misga se Ragu sai keedetud. Sedda woib tehha tuidest, kanna poegest, lane-püüst, ehk hallist räästast. Kui ta püüst saab tehtud, siis wotta paljad rinnad, nendasammoti ka kanna poegest ning tuidest, kui need on suured. Kes ei tahha pekki kullutada, woib selle assemel hästi woitud Pabberit wotta; agga pekkiga näitab temma parrem wälja.


116. Wüllitud Kortlettid. (Gefüllte Coteletten.)

Leika keik lihha külje-lude ümbert ärra, hakki sedda torelt, ja te sest üks Waars, wormi sedda siis kui kortlettid, ja jätta üks pissike auk senna sisse, seäa se kont jämmedama otsaga senna kortletti külge kinni, panne penikest Ragu senna augo sisse, ja katta sedda Waarsiga, et se jääb hästi tihti kinni; katsu agga nenda tehha, et need näitwad wälja kui öiged Kortlettid. Kasta neid siis wispeldud munnade sisse, ja pärrast jälle seggatud riiw-leiwa ning jahho sisse, ja keeda neid siis klaaritud woi sees.


117. Kortlettid Pasteti wisi tehtud. (Coteletten in Façon von Pastet.)

Wotta Kortlettid wassika ehk talle lihhast, kloppi neid hästi, ja ripputa nende peäle nattoke sola ja Piprat, ja lasse neid sellega nattoke seista. Te sedda aego üks Waars wärskest wassika lihhast sibbula, Petersilli lehte, nattoke Passilika, ja Timianiga, ja walmista tedda siis nenda kui

kohhus