Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/113

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
96
Road


119. Kuida wassika praega peab tehtama, kui sedda warda peäl praetakse. (Wie man mit dem Kalbsbraten verfahren muß, wann er am Spieß gebraten wird.)

Kui üks wassika praad saab terwelt praetud, ehk ka monneks tükkiks raiutud, siis lasse tedda warda otsas tulle äres nattoke seista, nahha-pool külg wasto tuld, kunni nahk ennast nattoke lahti annab, siis wotta wardas tulle jurest ärra, ja tomma sedda nahka illusaste peält ärra, ja panne praad jälle tulle äre, ja kasta tedda saggedaste woiga.


120. Hasee külmast wassika praest Salladi wisi. (Hachée en Sallade von einem kalten Kalbsbraten.)

Wotta tükk Asia ni suur kui üks parti munna, agga kori se koor öhhukeste peält ärra; wotta 2 ehk 3 sisse tehtud sibbulad, 2 lussika täit Kaprist, 12 ärrakoritud Oliwid ja 4 Ansjowissi, kust keik rood seest on wäljawoetud, ja touka keik sedda ühhe kiwwi ehk pu Möösri sees hästi penikesseks; kui se nüüd hästi tougatud on, siis segga sedda Ölli, ja Ädikaga ärra, et se ni paksuks jääb kui üks tummig witmoos. Wotta siis poolt topi penikesseks hakkitud külma wassika pradi, ja kalla sedda Soosti senna peäle; panne senna jure üks lussika täis würwliks leigatud sisse tehtud Petid, ja ni samma paljo keedetud Porganid, mis ka nendasammoti penikesseks leigatud on; segga keik hästi ärra, ja wormi sedda nago üks täht ehk

kui