Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/114

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
97
Wassika lihhast.

kui üks südda Sallati talriko peäl; panne siis Petid ja ülleskedetud Porganid, mis kui träämlid ehk Roosi wisi on leigatud senna peäle, siis on temma känna peält nähha. Walla nattoke ühteseggatud Ölli ja Ädikast peäle, ja panne talrikko äärte ümber haljad Petersilli lehhed ja monningat sisse tehtud sibbulad.


121. Wassika körwad. (Kalbsohren.)

Hakki keedetud ehk praetud wassika lihha nattoke nero-raswaga, ja segga sedda ärra hakkitud Petersilli lehte, wisplitud mnnade, Ingwäri, ning solaga; määri sedda siis öhhukeste saia wilokatte peäle, mollemilt poolelt, ja küpseta neid woiga pankoki panno sees, et nemmad jäwad pruunkoldseks.


122. Haseritud Ragu wassika praest, mis polle mitte läbbi praetud. (Hachirt Ragout von einem Kalbsbraten der nicht gut gebraten ist.)

Leika sedda paksemat wassika prae lihha katki, ja hakki sedda ühtlase nero-raswa, ning nattoke pekkiga penikesseks. Panne siis 3 ehk 4 munna, riwi-leiba, Piprat, sola ning Muskati senna jure, ja touka keik sedda seggaminne et ta jääb kui üks taigen. Wotta nüüd üks penike linnane rättik, mis sullatud woi sisse kastetakse, panne suuremat ossa sest tougatud lihhast senna rättiko sisse, ja se-u hästi tuggewaste kinni. Panne sedda siis keewa wee sisse, mis nattoke on sola-

tud,
G