Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/123

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
106
Road

ja peäl, hästi küpseda. Kui peab üllesantama, siis pöra kastrull kummuli, ja lasse sedda rooga waagna peäle, ja wotta pekki wilukad peält ärra.


133. Pool Puppetong. (Ein halb Pouppeton.)

Leika pitkad ja öhhukessed wilukad wassika lihhast, kloppi hästi, ja pekki neid pekkiga kännaste. Te üks Waars torest wassika lihhast, panne öhhukessed pekki wilukad pankoki panno pohja, ja la-uta se Waars wälja senna pekki peäle; panne siis need wassika lihha wilud Waarsi peäle, agga pekkitud küljed üllespiddi, ripputa siis nattoke penikest sola senna ülle, panne kaas panno peäle, ja lasse pitkamisi ahjus ehk Pisi peäl küpseda, tulli all ja peäl. Kui sedda üllesantakse, siis tösta sedda ülles ühhe laia kalla-labbidaga, ja siis peab üks pruun Soost Murklide, ehk Riiskide, ehk Sampionidega walmistud ollema, mis pärrast Puppetongi ülle waagna peäle wallatakse, agga pekki wilukad woetakse ärra.


134. Wassika-Hattele. (Hattelet vom Kalb.)

Te üks Waars torest wassika lihhast, sedda wisi kui se ikka saab tehtud, agga panne hakkitud Kaprist ja Ansjowist senna sisse. Leika öhhukessed pekki wilukad, ja nendasammoti ka öhhukessed wassika lihha wilukad. Ripputa sola ja Piprat pekki wilukatte peäle, panne wassika lihha wilukad senna peäle, ja siis Waarsi nende peäle.

Rulli